تحقیق بورس فلزات
تحقیق بورس فلزات

دانلود فایل بورس فلزات 116 صفحه با فرمت WORD

مقدمه

در سالهاي گذشته، فقدان بورس فلزات در ايران موجبات بروز مشکلات عديده در معاملات انجام يافته در اين بخش و در نتيجه بي ثباتي و ناپايداري بازار مربوطه را فراهم آورده بود که مهمترين مشکلات را مي توان به صورت زير خلاصه نمود:

1- نوسانات کاذب ومخل بازار فلزات ناشي از ارتباط نامشخص و نامناسب ميان عرضه و تقاضا

2- فقدان يک سيستم اجرايي و ناظر بر حسن انجام تعهدات طرفين معامله، بخصوص تعهدات مربوط به فروشندگان که عمدتا" واحدهاي توليدي مي باشند.

3- نبود يک نظام قيمت گذاري شفاف بر پايه تعادل ميان عرضه و تقاضا و نياز بازار

4- فقدان يک سيستم جمع آوري، پردازش و تحليل اطلاعات و آمار توليد، واردات و صادرات و مصرف در جهت اطلاع رساني به بازار و تصميم گيري مطلوب

5- عدم هماهنگي ميان بخشهاي توليدي و بازرگاني در قسمت واردات و بازار مصرف

6- عدم امکان مديريت ريسک و محافظت از نوسانات آتي قيمت فلزات

ارتباط تنگاتنگ ميان عرضه و تقاضا و تأثير بسزاي آن بر اقتصاد توليد ومصرف، اهميت و لزوم تشكيل يك نظام قانونمند و حاكم بر اين ارتباط را مشخص ساخته است.

اين نظام قانونمند با تعريف و ايجاد شرايط حسن ارتباط ميان فروشنده بعنوان عامل عرضه وخريدار بعنوان عامل تقاضا و نظارت مستقيم بر آن ، از طريق مكانيزمهاي قانوني و اجرائي مناسب و نيز با ايجاد يك سيستم اطلاع رساني، پردازش و تحليل اطلاعات بازار در جهت آگاه سازي فروشنده و خريدار از پيشينه و آينده معاملات مختلف، باعث به حداقل رسانيدن نوسانات كاذب و مخل بازارمي‎گردد. حسن انجام تعهدات طرفين معامله و در نتيجه حفظ منافع فروشنده و خريداردركلان باعث سلامت سيستم توليد، توزيع، اقتصاد توليد، بازرگاني و مصرف خواهد شد.

فایل هایی که پس از خرید می توانید دانلود نمائید

8_1566164937_30100_4862_1333.zip0.07 MB
پرداخت و دانلود محصول
بررسی اعتبار کد دریافت کد تخفیف
مبلغ قابل پرداخت : 30,000 تومان پرداخت از طریق درگاه
انتقال به صفحه پرداخت